משרד עורכי דין אריה שורץ

גביית חובות

גביית חובות מחייבים נעשית על ידי לשכות ההוצאה לפועל. מדובר בהליך הדורש מיומנות רבה ונסיון, והשקעה לא מועטה של זמן והוצאות כספיות.
רבים חושבים שניהול מוצלח של משפט וקבלת פסק דין הקובע כי מגיע להם כסף מספיקים על מנת שיקבלו את המגיע להם. לצערנו אין הדבר כך: מרבית האנשים שיצאו מבית המשפט וידם על התחתונה אינם מתנדבים לרוץ ולשלם, בין אם אינם מסכימים לפסק הדין ובין אם אין בבעלותם כספים או רכוש.

חייבים לכם כסף?

תחילה עליכם להחליט מה לעשות. האם להשקיע את הזמן והכסף הנוסף הדרושים באיתור החייבים ובניהול הליכי הוצאה לפועל, או שמא להסתפק בנזק שכבר נגרם לכם ולוותר? לא תדעו מה להחליט אם לא תדעו מהן העלויות הכרוכות בניהול הליכי ההוצאה לפועל, ומהם לוחות הזמנים הצפויים.

החלטתם לנקוט בהליכי הוצאה לפועל?

גם אז כדאי לבצע כמה פעולות מקדימות. בעיקר כדאי לברר האם החייב מסוגל לשלם לכם, ואם יש לו כסף או רכוש שמהם ניתן להפרע. מובן שאין כל טעם בניהול הליכי הוצאה לפועל כנגד אדם שאין לו דבר, והוא דלפון ואביון. כל הוצאה בניהול הליכים נגדו תהיה, כמו שנהוג לומר, בבחינת זריקת כסף טוב אחרי כסף רע. תיקי מורכבים של הוצאה לפועל כוללים הליכי עיקול, כינוס נכסים, מכירת נכסים, חקירות יכולת, התנגדויות, דיונים בטענות "פרעתי" ועוד. אין טעם לצאת לדרך כה ארוכה אם מראש ידוע שהחייב חסר כל.

אז במה נוכל להועיל לכם?

נוכל להעריך עבורכם את עלויות הגביה, ונוכל להעריך עבורכם את הזמן שיקח עד שתראו את כספכם, אם בכלל. נוכל גם להדריך אתכם ולעזור לכם לברר את מצבו הכספי של החייב. והחשוב מכל – אם תחליטו על סמך התשובות הראשונות לנקוט בהליכי הוצאה לפועל, ננהל אותם עבורכם.

הנסיון המקצועי שלנו כולל ייצוג בנקים במאות מקרים של גביה מחייבים. נשמח להעמיד לשרותכם את הנסיון הזה, אם תפנו אלינו כבר עכשיו עם הפרטים המלאים אודות החוב והחייב.


קישורים חיצוניים:
חוקר פרטי

 

ליטיגציה

עסקים וחברות

עורכי דין מקרקעין, נדלן

צוואה וירושה

עורכי דין - תחומים נוספים