משרד עורכי דין אריה שורץ

קטעי עיתונות - משרד עו"ד אריה שורץ:

יצוג בנקים בתביעות ענק

תביעה שהוגשה בשם בנק אמריקאי ישראלי בע"מ נגד החברה הבורסאית מנהליה ובעלי המניות שלה, לאחר שהונו את הבנק בתרגיל עוקץ. ניהול תביעה זו בשם הבנק נעשתה בתקופה בה ייצגנו בנקים מסחריים בתביעות שונות ובהליכי גביה כינוס ופירוק.

תביעות יצוגיות

בקשה לאישור תביעה יצוגית נגד בנק הפועלים והבנק הבינלאומי הראשון, בסכום עתק של למעלה ממאתיים מליון ₪. הלקוח, עורך דין במקצועו, טען כי הבנקים גבו עמלות שמירת ניירות ערך שלא כדין. בעקבות הגשת התביעה הוציא המפקח על הבנקים הוראות לשינוי שמות העלמות ושיטת גבייתן.

תביעות נגד עורכי דין

תביעת רשלנות שהוגשה בשם לקוח, לאחר שעורכי הדין התרשלו בטיפול בו. בית המשפט אף אישר פטור מתשלום האגרה, אחרי שהתרשם כי התביעה בסכום של מליוני שקלים נראית על פניה מוצדקת.

בקשה לצווי הקפאה

במסגרת טיפול בלקוחות עסקיים, הוגשה בקשה להצלתה של רשת נאטורפיל שקרסה. הבקשה אמנם לא אושרה אך סללה את הדרך למכירת החברה והצלת מקום עבודתם של עשרות עובדיה.

עתירה לבית המשפט הגבוה לצדק

עתירה שהוגשה לבג"צ על מנת לבדוק את סוגית זכאותם של אנשי קבע בצה"ל לפטור מארנונה. בג"צ דחה את העתירה, אך החליט כי היה צדק בהגשתה והחליט שלא לחייב את העותר בהוצאות.

תביעה של עובד לקבלת אופציות בעת פיטוריו

תביעה שהוגשה בבית הדין לעבודה, כנגד מעסיק שסירב להעביר לעובד אופציות שהובטחו לו. הצדדים הגיעו בהמשך לפשרה.

פירוק חברה ומינוי מפרק

בקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, למינוי מפרק ולפירוק חברה. משרדנו עוסק זה שנים בתחום הפירוקים, ועו"ד שורץ משמש כמפרק וכונס נכסים על פי מינויים של בתי המשפט השונים.

פירוק שותפויות

פסק דין תקדימי שקבע את מועד פירוקה של השותפות. תביעת ענק שהוגשה נגד לקוח נדחתה כולה, אחרי שהוכחנו כי מועד הפירוק היה קודם ליצירת כל החובות על ידי השותף שהמשיך לנהל את העסק.

רשלנות עורכי דין

תביעה שנוהלה עבור לקוחות שרכשו דירה מנוכלים, ולאחר שהתברר כי המוכרים היו חייבים סכומי עתק נאלצו למכור את הדירה לכיסוי החובות. עורך הדין שערך את ההסכם והתרשל בבדיקות נאלץ לשלם את מלוא הנזק.