משרד עורכי דין אריה שורץ

ייצוג בבתי משפט

החלטתם להגיש תביעה, או נתבעתם על ידי אחרים. אתם עומדים בפני ההחלטה במי לבחור על מנת לקבל את הייצוג הטוב ביותר בפני בית המשפט. מהם השיקולים הנכונים שעליכם לשקול על מנת לקבל החלטה טובה?

ראשית, חשבו על התיק כעל הצגה טובה בתיאטרון. הייצוג בבתי משפט הוא אומנות: עורך הדין העוסק בכך נדרש לא רק לדעת את עובדות התיק, החוק והפסיקה, אלא את תורת הצגת הדברים בפני השופט: כיצד לשטוח את הטיעונים כך שלשופט "לא תהיה ברירה" אלא להחליט לטובתכם. הרבה עורכי דין יודעים את החוק והפסיקה, אך מעטים ניחנו ברטוריקה, ביכולת המשחק ובחוש הדרמטי הדרושים כדי להצליח באולם בית המשפט.

שנית, דעו לכם שניהול תיק דומה לטיפול פסיכולוגי. בישראל בתי משפט לא מעטים: בית משפט השלום, המחוזי והעליון, בתי הדין לעבודה, בתי המשפט לענייני משפחה, בתי המשפט לנוער, בתי הדין הרבניים ועוד. בכל אחד מהם יושבים שופטים בעלי תפיסת עולם מגובשת ולעיתים שונה מזו שלכם. הכרת דרך החשיבה של השופטים גם היא הכרחית על מנת להביא את טיעוניכם בדרך הנכונה.

במהלך השנים, הופענו בפני רוב הערכאות, ובהצלחה רבה. עבודת הצוות, השילוב בין הכנה מעמיקה של התיק - עובדות המקרה, התקדימים בפסיקה וניתוח המצב המשפטי, לבין יכולת רטורית ונסיון רב של ניהול מאות רבות של תיקים בבתי המשפט, הנסיון בתחום ההוראה והשכלה אקדמית בתחום הפסיכולוגיה הם הנותנים לנו את היכולת לייצג אתכם בפני בתי המשפט השונים בצורה הטובה ביותר.

הנסיון המקצועי של משרד עורכי דין אריה שורץ מאפשר לעשות עבורכם דבר נוסף – להתאים את הציפיות שלכם מניהול ההליך למציאות מבחינת לוחות זמנים והוצאות כספיות. לא תמיד כדאי  לנהל הליך משפטי יקר וארוך, לעיתים עדיפה הפשרה הגרועה. אם נחשוב אחרי ניתוח התיק שלא כדאי לכם לנהל את התיק בבית המשפט, נמליץ לכם לעשות כל נסיון להגיע לפשרה עם הצד השני, לחסוך זמן וממון, גם אם עבורנו המשמעות היא הפסד שכר טרחה.

סיכומו של דבר, אל תהססו: אספו את כל המסמכים הרלוונטיים והתקשרו אלינו עוד היום בכדי לקבוע פגישה. בפגישה הראשונה נשמע מכם את הפרטים, נערוך יחד ניתוח ראשוני, ונבדוק את הכדאיות הכלכלית של ניהול התיק. אחרי שתשמעו את התשובות ותראו באופן אישי מי אנחנו ומה אנחנו יודעים לעשות, תוכלו לקבל החלטה מושכלת האם לתת לנו לייצג אתכם.

בינינו - אנחנו סומכים עליכם שתקבלו את ההחלטה הנכונה.