משרד עורכי דין אריה שורץ

פשיטת רגל

בואו נדבר על פשיטת רגל. לא נושא נעים, אבל אולי אין ברירה.

לצערנו, המצב הכלכלי בישראל הביא בשנים האחרונות לכך שאנשים רבים אינם עומדים בהחזר חובותיהם האישיים והחובות הולכים וגדלים בלי שום פתרון עתידי נראה לעין. למרות הקושי הגדול אין צורך להכנס לייאוש: החוק בישראל מאפשר לאדם שנכנס לחובות בתום לב ועשה כל שיכול היה לעשות על מנת להחזירם, לקבל הפטר מיתרת החובות ולצאת לחיים חדשים שבהם יוכל לשקם את חייו הכלכליים והאישיים מבלי שעול החובות יכביד עליו כל חייו.

אם אתם חייבים חלילה סכומי כסף גדולים, ונפתחו נגדכם הליכי הוצאה לפועל, אתם יכולים כמובן לבחור בדרכה של היען ולטמון את ראשכם בחול. דעו לכם שהחובות לא ייעלמו, לא יקטנו ולא יפסיקו להטריד את שנתכם. זו אולי נראית הדרך הקלה אך היא אינה מביאה לשום תוצאה רצויה.

דרך שניה היא איחוד התיקים שנפתחו נגדכם בהוצאה לפועל, ותשלום סכום אחד מידי חודש שיחולק בין הנושים השונים. גם דרך זו אינה מומלצת, כיוון שבמקרים בהם התשלום החודשי אינו גדול מהריבית וההצמדה המתווספות לחוב הכולל, החובות שלכם רק הולכים וגדלים והסיכוי לצאת מהם בעתיד הולך וקטן.

הדרך השלישית היא הגשת בקשה להכריז עליכם כעל פושטי רגל. נכון, זו אינה מחמאה גדולה, והקושי הפסיכולוגי ותחושת הכשלון האישי אינם קטנים. יחד עם זאת, זה ההליך היחיד המאפשר מוצא מן הסבך בטווח הארוך, ומאפשר לכם לבנות מחדש את עתידכם.

הליך פשיטת הרגל אינו מסובך, אך דורש בעיקר בתחילתו הדרכה של עורך דין מנוסה בתחום וקבלת הסבר מסודר. העלויות אינן גבוהות – שכר הטרחה שאנו גובים במקרים כאלה לוקח בחשבון את מצבכם הכלכלי, והאגרות הקבועות בחוק גם הן אינן בשמיים.

משרדים רבים אינם עוסקים בתחום זה, משיקולים שונים. חלקם חושבים שלקוחות העומדים בפני פשיטת רגל אינם לקוחות שמסוגלים לשלם שכר טרחה בסכומים גבוהים, וכי קשה לבנות עליהם כלקוחות לעתיד. תפיסת עולמנו שונה: אנחנו רואים בכל אחד, גם אם נכשל בעסקיו הקודמים לקוח מכובד שראוי לעזור לו ולתת לו את השרות הטוב ביותר. הלקוחות הטובים ביותר שלנו הם אלה שעזרנו להם לצאת מחובותיהם ולפתוח בחיים חדשים.

התקשרו אלינו עוד היום. הדרך העומדת בפניכם אינה קצרה, אך סופה מצדיק את כל המאמץ שתשקיעו בה. אנחנו מצידנו נשתדל לעשות כל מאמץ לעזור לכם לסגור פרק אחד ולפתוח בפרק חדש בחיים.