משרד עורכי דין אריה שורץ

מכירת דירה

בישראל, רובו של שוק הדירות מבוסס על מכירה וקניה של דירות יד שניה. הנה, גם אתם החלטתם למכור את הדירה שלכם. מצאתם קונה, הסכמתם על המחיר, ואתם שואלים מה עכשיו.

עכשיו הגיע תורנו לערוך עבורכם את הסכם המכר.

ראשית, אנחנו ממליצים מאוד שלא תתפתו ולא תחתמו על "זיכרון דברים":

גם אם הקונים או המתווך מאוד לוחצים עליכם לעשות כן. אין סיבה לחתום על מסמך כזה, אך יש כמה סיבות טובות מדוע לא לעשות זאת.
זיכרון דברים כמוהו כחוזה לכל דבר ועניין. הוא מחייב אתכם, אך אינו כולל את כל הפרטים המשפטיים שחוזה טוב צריך לכלול. בדרך כלל, הוא נחתם לפני שבדקתם את כל הפרטים הנדרשים, כמו למשל מה יהיו מס השבח והיטל ההשבחה שיהיה עליכם לשלם, אם בכלל, בעת מכירת הדירה. אם תצטרכו לשלם מיסים בסכום גבוה, יכול להיות שכדאיות העסקה תוטל בספק, וייתכן שתצטרכו לקבוע לדירה מחיר אחר מזה שהיה בכוונתכם לדרוש.

עריכת הסכם מכירה דירת מגורים אינה פשוטה כפי שנדמה, ובעסקה  כה משמעותית אסור, פשוט אסור להתקשר, בלי ליווי של עורך דין מנוסה.

ואחרי שהזהרנו, מה עליכם לעשות? אנחנו מציעים לכם חלוקת עבודה פשוטה: אתם תחליטו על המחיר ותמצאו קונה לדירה. אנחנו נעשה עבורכם את כל השאר.

פנו אלינו כבר עכשיו, אפילו אם טרם מצאתם קונה. אנחנו נבצע עבורכם את בדיקות המיסוי, כך שכאשר יימצא הקונה תוכלו לחתום על הסכם מכירת הדירה בלי דיחוי.

עכשיו אתם גם מבינים מדוע אין סיבה לחתום על זיכרון דברים: כשתמצאו את הקונה הנכון, הכל יהיה מוכן עבורכם לחתימה על הסכם המכר עצמו. ככה זה אצלנו: אנחנו משתדלים להיות צעד אחד לפניכם, לשמור שלא תתקלו במהמורות בדרך.

ואם כבר אתם מוכרים את הדירה הישנה, עברו לקרוא מה אנחנו ממליצים לכם לעשות כשתמצאו את דירתכם החדשה.

מכירת דירה - קריאה נוספת:

מס שבח על מכירת דירת מגורים
משפטיפ - טיפים לקראת מכירת דירה