משרד עורכי דין אריה שורץ

קניית דירה

אין ספק, קניית דירה היא אחת העסקאות הגדולות והמשמעותיות ביותר שתעשו אי פעם. אנחנו לא יכולים לעזור לכם למצוא את דירת חלומותיכם, אבל אחרי שתמצאו אותה אנחנו יכולים בהחלט לעזור לכם לערוך את חוזה הקניה ולהבטיח שתהיה שלכם.

בישראל קיימות כמה מערכות נפרדות בהן מצוי מידע חיוני אודות הדירה שאתם עומדים לרכוש: מנהל מקרקעי ישראל, לשכות רישום המקרקעין (הטאבו), חברות משכנות, הרשות המקומית ורשם המשכונות. בדיקה מקיפה מלאה ומקצועית של זכויות המוכר היא המפתח לכל רכישת דירה.

  • האם זכויותיו של המוכר רשומות? האם המוכר הוא הבעלים של הדירה, או האם הוא חוכר שלה ממנהל מקרקעי ישראל, הקרן הקיימת או רשות הפיתוח?
  • האם למוכר יש חובות שהדירה משמשת להן בטוחה? האם רשומים על הדירה משכנתא, עיקול או הערת אזהרה לטובת אדם אחר או חברה?
  • האם הדירה בנויה לפי היתר כדין, או שיש בה חריגות בניה?
  • מהם המיסים שיהיה עליכם לשלם עם רכישת הדירה?
  • מהם המיסים ותשלומי החובה החלים על המוכר, ואיך להבטיח שישלם אותם במועד, ולא ישאיר אתכם עם חובות לרשויות השונות?
  • איך להבטיח שבסופו של הדבר ירשמו הזכויות בדירה החדשה על שמכם?

לכם זה אולי נראה מסובך, אך עבורנו זה פשוט. במהלך עשרים השנים האחרונות ערכנו מאות הסכמים למכירה וקנייה של דירות מגורים. פנו אלינו כבר עכשיו במייל עם פרטי הדירה שברצונכם לקנות ופרטי המוכר. בתוך ימים ספורים נוכל לבצע עבורכם את כל הבדיקות, להכין טיוטת הסכם לקניית הדירה, ולתאם עם המוכר ועורך דינו מועד לחתימה.

אם הדירה החדשה היא דירה בבניה, אל תתפתו להסתפק בקבלת ייעוץ משפטי מעורך דינו של הקבלן. גם אם הוא עורך דין מצוין ואדם ישר מאין כמוהו, תמיד תהיה נאמנותו הראשונה ללקוח העיקרי – החברה הקבלנית המוכרת. ההוצאה עבור ייעוץ משפטי אינה גדולה, והחיסכון הזעום יכול להתברר כבכייה לדורות. התקשרו אלינו, ונעבור יחד על ההסכם שהוצע לכם.

ובכל מקרה, תתחדשו!

קניית דירה - קריאה נוספת:

מעמדו של זכרון דברים כהסכם לקניית דירה

קניית דירה מקבלן - על מה לתת את הדעת לפני הרכישה